18-latek posiadał ponad pół kilograma narkotyków

Dzięki pracy operacyjnej policjantów z komisariatu drugiego w Opolu, na czarny rynek nie trafią narkotyki warte blisko 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze do tej sprawy zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu opolskiego, którzy usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych substancji. Decyzją sądu ten młody mężczyzna trafił już do aresztu na dwa miesiące. Za posiadanie takiej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Opolu zdobyli informację o mężczyźnie, który miał przechowywać w mieszkaniu dużą ilość narkotyków. Funkcjonariusze podczas pracy nad sprawą ustalili tożsamość podejrzewanego oraz adres w Opolu, pod którym miał wynajmować mieszkanie. Po obserwacji i zdobyciu materiału dowodowego podjęli decyzję o zatrzymaniu 18-latka w minioną sobotę 16 października.

Podczas przeszukania mieszkania, kryminalni ujawnili w szufladzie w jednym z pomieszczeń susz roślinny i biały proszek zabezpieczone w woreczkach strunowych. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że to marihuana i amfetamina. Do tej sprawy policjanci zabezpieczyli ponad 600 gramów zakazanych substancji narkotycznych, a ich czarnorynkowa wartość wynosi około 20 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 18-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków i grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Wczoraj (17 października) sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Policja Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *