2 nietrzeźwych kierujących zatrzymali głubczyccy policjanci – kobieta na widok policji schowała się w klatce schodowej

2 nietrzeźwych kierujących zatrzymali głubczyccy policjanci podczas ostatniego weekendu. Kierująca oplem, by uniknąć odpowiedzialności schowała się przed policjantami w klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych na terenie miasta. To jednak nie uchroniło kobiety przed odpowiedzialnością.

W miniony weekend policjanci z głubczyckiej drogówki zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotnią noc. Na jednej z ulic policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę seata. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli. Szybko okazało się, że 27-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że w wydychanym powietrzu miał blisko 2 promile alkoholu.

Do drugiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w niedzielę. Funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wezwani na interwencję, gdzie nietrzeźwa kobieta miała odjechać spod jednego z domów w Głubczycach. Podczas dojazdu na interwencję policjanci zauważyli opisany w zgłoszeniu samochód. Był nim opel, a za kierownicą siedziała 50-letnia mieszkanka Głubczyc. Na widok patrolu kobieta zatrzymała się i schowała się w jednej z klatek schodowych budynku mieszkalnego. To jednak nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Policjanci zatrzymali kobietę, a po przebadaniu okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad 0.5 promila alkoholu.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy odpowiedzą teraz przez sądem. Muszą się oni liczyć z karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat, oraz sądowym zakazem kierowania.

Policja Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *