Bezpieczne drogi powiatu głubczyckiego

Policjanci z Głubczyc wspólnie z funkcjonariuszami z innych powiatów prowadzili działania ukierunkowane na kierowców którzy za nic mieli ograniczenia prędkości. Powodem zorganizowania akcji było to, że prędkość to nadal główny czynnik wypadków do których dochodzi na naszych drogach. Podczas działań policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy oraz kierowcę, który kierował pomimo cofniętych uprawnień.

Głównym celem działań była kontrola kierowców, którzy za nic mają ograniczenia prędkości. Jest to czynnik przez który dochodzi do największej ilości zdarzeń drogowych.

Podczas całodniowej akcji policjanci zatrzymali blisko 100 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. W jednym wypadku kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy za prędkość powyżej 50km/h w obszarze zabudowanym. Jeden z kierowców na terenie gminy Branice kierował pomimo cofniętych uprawnień do kierowania, a na domiar tego poruszał się przywłaszczonym pojazdem. Temu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę samochodu, co może doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Źródło: KPP Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *