Kierował w nocy audi bez świateł, miał w nim przekręcony licznik o 100 000 km

Od początku zeszłego roku, policjanci w trakcie kontroli na drodze spisują również stan licznika pojazdu. W ostatnim czasie, funkcjonariusze zatrzymali audi ze zmienionym przebiegiem. W pojeździe stan licznika był niemal o 100 000 km niższy. Przypominamy – ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia.

Policjanci patrolując ulice Zdzieszowic, zauważyli audi, którego kierujący w nocy nie korzystał ze świateł. Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W jej trakcie okazało się, że stan licznika tego pojazdu nie zgadzał się z zapisem w systemach informatycznych. Stan drogomierza różnił się niemal o 100 000 kilometrów w stosunku do tego, co pokazywał system. 20-letni kierowca, mieszkaniec powiatu krapkowickiego tłumaczył się, że samochód nie należy do niego, a tylko go użytkuje i nie potrafił wyjaśnić dlaczego stan licznika jest niższy niż ten w bazie danych.

Funkcjonariusze po sporządzeniu dokumentacji fotograficznej wyjaśniają teraz jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypominamy, że jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w aucie jest przestępstwem, zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Odpowiedzialność ponosi zarówno osoba, która cofa licznik, jak i osoba która zleca wykonanie takiej usługi.

Policja Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *