Uśmiechnięta buzia za przepisową jazdę – wspólna akcja uczniów wraz z policjantami

Jesień to okres pogarszających się warunków atmosferycznych. Zmienna i kapryśna pogoda, szybciej zapadający zmrok, deszcz, mgła czy zaparowane szyby znacznie utrudniają jazdę i sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom na drodze. Dlatego powinniśmy wzmóc naszą czujność i dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Dlatego policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Rudziczce wręczali kierującym „uśmiechnięte buźki” za jazdę z właściwą prędkością, a „smutne buźki” otrzymywali kierujący którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Dzieci od policjantów otrzymały również elementy odblaskowe.

W środę (13 października), w miejscowości Rudziczka prudniccy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Rudziczce przeprowadzili akcję informacyjno – edukacyjną skierowaną do kierujących pojazdami. Przez godzinę funkcjonariusze wspólnie z dziećmi sprawdzali czy kierowcy w czasie jazdy nie łamią przepisów ruchu drogowego w rejonie miejscowej szkoły.

W trakcie kontroli prowadzonej przez policjantów dzieci nagradzały „uśmiechniętą buźką” kierowców, którzy jechali zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Natomiast kierowcy co do których istniały zastrzeżenia zamiast mandatu otrzymywali smutne buźki.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały pracę policjantów. Sami kierujący byli zaskoczeni nietypową kontrolą i z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykty dzieci. Kierujący pojazdami przestrzegali przepisów ruchu drogowego, a co za tym idzie większość z nich otrzymała
„uśmiechniętą buźkę”.

Policja Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *