Motocyklista pędził w terenie zabudowanym 162 km/h

Jazda motocyklem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy jak i innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 34-letniemu motocykliście, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 110 km/h.

Policyjne statystki pokazują, że niedostosowanie prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach. Dlatego też policjanci ruchu drogowego w trakcie swojej służby zwracają szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

W poniedziałek, przed godziną 19:00  policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zatrzymali na DK 45 w Długomiłowicach motocyklistę. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 162 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 112 km/h policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo kierujący został ukarany wysokim mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

Policja Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *