Nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki wypadł z drogi, następnie potrącił policjanta. 18-latek nie miał prawa jazdy

Kierowca opla nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przez Strzelce Opolskie. W trakcie skręcania w boczną uliczkę, stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Cofając potrącił podbiegającego do pojazdu policjanta. Okazało się, że 18-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci, patrolując nocą Strzelce Opolskie, dali sygnały do zatrzymania kierującemu oplem. Ten jednak nie zastosował się do wydawanych poleceń, przyspieszył i zaczął uciekać przez miasto. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Podczas skręcania w boczną uliczkę kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Następnie zaczął cofać i potrącił podbiegającego do jego pojazdu policjanta. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia funkcjonariusz nie doznał obrażeń ciała zagrażających jego życiu oraz zdrowiu. 

Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Kierowcą opla okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *