Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny Powiat Nyski”

W miniony piątek nyscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny Powiat Nyski”. W swoich działaniach funkcjonariusze wykorzystali radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz policyjnego drona. Policjanci reagowali w sposób szczególny na naruszenia przepisów, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieodpowiedzialne zachowanie na drodze oraz niestosowanie się do znaków drogowych.

W piątek, 15 października, policjanci z Nysy przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny Powiat Nyski”, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

W akcji zostały wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, ręczne mierniki prędkości oraz policyjnego drona. Statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie mogliśmy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz pomiarów prędkości policjanci skupili się na kontrolach trzeźwości, kontrolach w zakresie posiadania wymaganych uprawnień do kierowania. Wspierający działania policyjny dron pomagał w ujawnianiu kierujących niestosujących się do znaków drogowych oraz wyprzedzających na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nim.

W trakcie działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 64 pojazdy. Ujawnili łącznie 36 wykroczeń, w tym 27 wykroczeń za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Dodatkowo przy wykorzystaniu policyjnego drona ujawnionych zostało kolejnych 15 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do znaków drogowych oraz wyprzedzania na przejściach dla pieszych.

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Stosując się do znaków drogowych i ograniczeń prędkości dbamy o dobrą i bezpieczną sytuację na drogach.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *