Policjanci z Głubczyc podsumowali niebezpieczny weekend

Kierował tirem nie mając do tego uprawnień i doprowadził do zdarzenia drogowego. Chwilę po tym, nietrzeźwy wypadł z drogi. Żeby wyjść z pojazdu potrzebował pomocy służb ratunkowych. Zatrzymany został również obywatel Mołdawii, który kierował samochodem pod działaniem alkoholu. Miniony weekend zapisał się jako jeden z gorszych w kartach głubczyckiej komendy.

Wszystko zaczęło się w sobotni poranek. Policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia drogowego, gdzie 40-tonowa ciężarówka przewróciła się i zablokowała drogę DW416 na wysokości miejscowości Królowe. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierowca tira nie zapanował nad nim i wpadł w poślizg, a następnie ciężarówka się przewróciła. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Za to przestępstwo kierowcy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka godzin po tym zdarzeniu doszło do kolejnego zdarzenia. Znowu droga DW416 lecz tym razem pomiędzy miejscowościami Sucha Psina i Nowa Cerekwia. Tam kierowca 57-letni kierowca hyundaia nie zapanował pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu, gdzie jego samochód dachował. Mężczyzna był uwięziony w samochodzie, a wyjść z pojazdu pomogły mu służby ratunkowe. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec powiatu raciborskiego miał w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu. Na szczęście kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Tego samego dnia, lecz w godzinach nocnych patrol na jednej z ulic miasta zauważył bardzo dziwnie zachowującego się kierowcę. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli, a za kierownicą siedział 40-letni obywatel Mołdawii. Funkcjonariusze od mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Po przebadaniu wyszło, że kierowca miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Ostatni weekend pokazał jak wielu kierowców zdobywa się na tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowania. Dlatego apelujmy do wszystkich, którzy są świadkami dziwnych zachowań kierowców na drogach. Nie bójmy się! Powiadamiajmy służby o każdym takim przypadku. Nie pozwólmy, by tacy kierowcy byli bezkarni!

Policja Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: