3 osoby zginęły, 1 ranna, 28 kierowców po alkoholu – podsumowanie akcji „Znicz 2021” na Opolszczyźnie

Policjanci podsumowują akcję „Znicz 2021”, która w tym roku trwa 5 dni. Mundurowi odnotowali do tej pory 3 wypadki drogowe, w których zginęły 3 osoby, a 1 została ranna. W tym okresie funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości blisko 2 500 kierowców. Z tej liczby 28 zdecydowało się na jazdę po alkoholu. Dodatkowo 6 kierowców straciło uprawnienia w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym.

Akcja „Znicz 2021” rozpoczęła się 29 października i zakończy się dzisiejszej nocy. W tym czasie policjanci dbają o bezpieczeństwo podróżujących przez Opolszczyznę i zwracają baczną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Mundurowi kontrolują także ich trzeźwość oraz stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiąże się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Do tej pory odnotowaliśmy 3 wypadki drogowe, w których zginęły 3 osoby, a 1 została ranna. Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło 30 października około godz. 23:00 na obwodnicy Bierzowa, gdzie dwóch mężczyzn jadących motocyklem uderzyło w bariery energochłonne. Obaj ponieśli śmierć. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że przyczyną zdarzenia był nadmierna prędkość.

Policjanci przeprowadzili także blisko 2 500 kontroli stanu trzeźwości kierowców. 28 z nich zdecydowało się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali również 6 praw jazd za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

Działania Policji oraz innych służb w tym okresie polegały przede wszystkim na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Policjanci pieszym i rowerzystom rozdawali także odblaski. Mundurowi patrolowali także same nekropolie – tam o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających groby dbali zarówno umundurowani jak i nie umundurowani funkcjonariusze policji. A wszystko po to, aby było bezpiecznie.

KWP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *