5 kierowców będących pod działaniem alkoholu i 1 pod działaniem narkotyków zatrzymanych przez policję

Kierowcy pod wpływem alkoholu lub narkotyków to ogromne zagrożenie na naszych drogach. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą prawo. W miniony weekend policjanci z Namysłowa zatrzymali kolejnych 5 kierowców będących pod działaniem alkoholu i 1 pod działaniem narkotyków.

12 listopada, od wczesnych godzin porannych, namysłowska drogówka przeprowadziła działania „Trzeźwy poranek”. Policjanci przebadali alkomatem blisko 700 kierowców. Spośród przebadanych zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców i jednego po użyciu alkoholu. Wszystkim kierowcom funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy do dyspozycji sądu.

W niedzielę wieczorem, namysłowscy policjanci zostali skierowani do obsługi kolizji drogowej. Okazało się, że kierowca podejrzewany o spowodowanie zdarzenia to 34-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik to blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 34-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Inny zatrzymany mężczyzna, to 24-letni kierowca osobowego volvo. Został zatrzymany z podejrzeniem kierowania samochodem, będąc pod działaniem narkotyków. Badanie narkotestem wykazało, że może to być amfetamina. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania, jego sprawą także zajmie się sąd.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków. grożą wysokie kary. Są to: sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna nie mniejsza niż 5 tysięcy złotych a nawet kara więzienia.

Pamiętajmy, że konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareagujmy dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *