Podsumowanie działań „Bezpieczny powiat nyski” – 100 skontrolowanych pojazdów, 6 kierowców straciło prawa jazdy

Kolejne wzmożone działania pod nazwą „Bezpieczny powiat nyski” za nami. Funkcjonariusze z opolskiej grupy SPEED, prze 8 godzin bacznie przyglądali się kierowcom podróżującym po nyskich drogach aby zapobiec ich niebezpiecznym zachowaniom. Niestety blisko 90 procent skontrolowanych kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, a 6 z nich straciło za to swoje uprawnienia na 3 miesiące.

Funkcjonariusze z opolskiej grupy SPEED zaangażowani w kolejne już działania pn. „Bezpieczny powiat nyski” zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Sprawdzali także stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz kontrolowali trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów.

Mundurowi skupiali również swoją uwagę na kierowcach, którzy w sposób rażący łamali prawo drogowe i stwarzali niebezpieczne sytuacje podczas wyprzedzania i zmiany pasa ruchu. Jak pokazują policyjne analizy bezpieczeństwa, to nadmierna prędkości jest przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego głównym zainteresowaniem policjantów z grupy SPEED, była właśnie prędkość.

Niestety na blisko 100 skontrolowanych pojazdów, 87 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Spośród nich, 6 kierowców za rażące nierespektowanie limitu prędkości w obszarze zabudowanym straciło swoje prawo jazdy na 3 miesiące. Rekordzistą okazał się kierowca fiata, który w miejscowości Ścibórz pędził 112 km/h.

Po raz kolejny apelujemy o bezpieczną i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że stosując się do przepisów drogowych, dbamy nie tylko o własne zdrowie i życie, ale również innych użytkowników dróg. Kilka kilometrów na godzinę mniej na prędkościomierzu naszego auta, może uratować komuś życie.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: