Uciekał przed policjantami bo był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami

Do 5 lat więzienia może grozić zatrzymanemu kierowcy volkswagena. Mężczyzna uciekał przed policyjnym patrolem ponieważ był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem.

W poniedziałek, około godziny 16:30 policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zauważyli na ul. Kazimierza Wielkiego, volkswagena w którym siedział kierowca. Samochód ten nie miał sprawnego oświetlenia i stał w miejscu, gdzie obowiązywał zakaz zatrzymywania pojazdów.

Kiedy funkcjonariusze podjechali bliżej i włączyli sygnały, kierowca gwałtownie ruszył i  ze znaczną prędkością zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli za nim pościg.

Gdy kierowca dotarł do miejsca, gdzie nie mógł już kontynuować ucieczki samochodem, zatrzymał się i wybiegł z auta. Po chwili policjanci go zatrzymali.

Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.  W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna uciekał, ponieważ był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kierowca, trafił do policyjnego aresztu.

O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: