Zgłaszał fałszywe interwencję by robić sobie żarty z policjantów – został ukarany

Tylko w ciągu ostatnich kilku godzin dyżurny z głubczyckiej komendy odebrał fałszywe zgłoszenie. Dotyczyło osób mających włamać się do jednej z nieruchomości na terenie gminy Baborów. Szybko okazało się, że wzywający najzwyczajniej robił sobie żarty z policjantów. W związku z tym osoba została ukarana.

Dyżurny w godzinach nocnych otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol. Na miejscu nie potwierdził wezwania i odstąpił. Kilka minut później ta sama osoba wezwała patrol policji do tej samej interwencji. Szybko okazało się, że zgłoszenia te nie polegają na prawdzie, a sam zgłaszający robił sobie żarty z policjantów. W związku z tym został on ukarany za bezpodstawne wzywanie policji.

Przykład ten pokazuje, że ciągle zdarzają się nieodpowiedzialni, którzy za nic mają służby ratunkowe. W momencie kiedy policjanci musieli wyjaśniać sprawę związaną z żartem, ktoś w tym samym czasie mógł potrzebować pomocy, bo zagrożone było jego życie – naprawdę.

Apelujemy, by nie robić sobie żartów z tak poważnych spraw jak wezwanie na miejsce policji. Nie jesteśmy sami. Przez nas może ktoś stracić życie.

Policja Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: