31-latek nielegalnie posiadał amunicję. Kilkaset sztuk zabezpieczyli policjanci z Grodkowa

Kilkaset sztuk amunicji zabezpieczyli policjanci z Grodkowa. 31-latek przechowywał ją w garażu. Funkcjonariusze ujawnili naboje tuż po interwencji domowej. Przepisy stanowią, że niedopuszczalne jest posiadanie broni, amunicji i innych pocisków, jeśli nie posiadamy na to zezwolenia. Każde takie podejrzane znalezisko należy zgłosić na Policję. W przeciwnym przypadku, jeśli tego nie zrobimy tylko zdecydujemy się na gromadzenie, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Grodkowa zostali wezwani na interwencję w jednej z miejscowości w gminie. Ze zgłoszenia wynikało, że chodzi o awanturę domową. Funkcjonariusze na miejscu zastali nietrzeźwego mężczyznę, który miał zakłócać spokój pozostałym domownikom. W związku z powyższym 31-latek został zatrzymany. W organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Następne czynności funkcjonariuszy pokazały, że mężczyzna ma na koncie również inne przewinienia. Podczas dokładnego sprawdzenia okazało się, że posiada przy sobie nabój wraz z zapalnikiem i spłonką. Wówczas funkcjonariusze przeszukali dom i pomieszczenia przyległe, gdzie ujawnili kolejne naboje. Tam śledczy zabezpieczyli blisko 400 sztuk różnej amunicji.  

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Grodków usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Amunicja została przekazana do biegłego, który wyda opinię w zakresie zabezpieczonego materiału. Odpowie między innymi na pytanie z jakiego okresu znalezisko pochodzi.

Niedopuszczalne jest posiadanie amunicji, przez osobę która nie ma do tego stosownego zezwolenia. Posiadanie choćby jednego naboju jest prawnie zabronione i może przysporzyć niepotrzebnych kłopotów. Zgodnie z prawem o każdej znalezionej amunicji, broni czy pociskach niezwłocznie powinniśmy poinformować Policję. Nawet jeśli dotyczy materiałów z czasów II Wojny Światowej i wcześniejszych. Takie znaleziska mogą być szczególnie niebezpieczne.

Policja Grodków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *