Bezobsługowy salon gier zlikwidowany

Funkcjonariusze opolskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier działający na terenie powiatu brzeskiego.
Zabezpieczono 3 automaty do gier i gotówkę w wysokości ponad 4 tys. zł. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Na początku grudnia br. funkcjonariusze opolskiej KAS skontrolowali nielegalny bezobsługowy salon, w którym ujawniono trzy automaty do gier hazardowych. W automatach znaleziono gotówkę w wysokości ponad 4 tys. zł. Funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment, który potwierdził hazardowy charakter urządzeń.

Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w sprawie postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne.

Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

***

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się tylko i wyłącznie w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i kasynach gry, które posiadają koncesję. Lista legalnych salonów gier na automatach dostępna jest na stronach internetowych Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. Wykaz obowiązujących koncesji na kasyna gry znajduje się na stronie Portalu podatkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *