Był poszukiwany. Wpadł bo nie miał maseczki w sklepie. Podczas legitymowania podał fałszywe dane

Dzielnicowy z Namysłowa zatrzymał poszukiwanego 60-latka. Mężczyzna wpadł, bo wychodził ze sklepu bez maseczki. Podczas legitymowania podawał fałszywe dane, nie wiedząc że rozmawia ze swoim dzielnicowym, który go dobrze zna. Teraz najbliższe tygodnie spędzi w zakładzie karnym.

Dzielnicowy z Namysłowa, podczas służby zauważył jak ze sklepu w jego rejonie, wychodzi mężczyzna bez obowiązkowej maseczki na twarzy. Gdy zaczął wypytywać mężczyznę, dlaczego nie stosuje się do obowiązkowego zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach, mężczyzna kluczył, nie umiejąc się wytłumaczyć. Dodatkowo, podczas legitymowania, podawał fałszywe dane osobowe, twierdząc że ma 40 lat, za chwilę zmieniając wersję na 50 lat.  

Legitymowany namysłowianin nie wiedział, że rozmawia ze swoim dzielnicowym, który go dobrze zna. Funkcjonariusz miał informację, że mężczyzna jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary więzienia. Informację potwierdził w policyjnym systemie informatycznym.

Ostatecznie 60-latek został zatrzymany i odwieziony przez swojego dzielnicowego do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia zasądzoną karę za popełnione przewinienia.   

Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *