Policjanci z Kluczborka otrzymali narkotesty

Kluczborscy policjanci dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Kluczborku otrzymali skuteczne narzędzie do walki z przestępczością narkotykową. Łącznie 50 sztuk narkotestów służących do identyfikacji środków odurzających i substancji psychotropowych trafiło na wyposażenie kluczborskich policjantów prewencji oraz z wydziału kryminalnego. Testy te pozwolą na przeprowadzenie dodatkowych działań oraz zwiększenie ilości kontroli pod kątem obecności środków odurzających w organizmie.

Kolejna partia narkotestów została przekazana przez samorządowców z Gminy Kluczbork na potrzeby kluczborskiej komendy. Te specjalistyczne testy są przydatnym narzędziem w codziennej pracy policjantów, a ich użycie będzie miało duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta. Łączny koszt zakupu 50 sztuk narkotestów wyniósł blisko 5 tys. złotych.

Narkotestery najczęściej wykorzystywane są przez policjantów do badania kierowców, w stosunku do których istnieje przypuszczenie, że prowadzą pojazdy pod wpływem środków odurzających. Szybki test wykrywa narkotyki z grupy: kannabinoidów, opiatów, kokainy, amfetaminy/metamfetaminy/ekstazy, ketaminy oraz benzodiazepin. Te proste w obsłudze urządzenia, w zaledwie kilka minut potwierdzają obecność narkotyków w organizmie osoby badanej.

W codziennej służbie kluczborscy policjanci wykorzystują również przenośne urządzenie do szybkiego wykrywania narkotyków w organizmie. Funkcjonariusze używają analizatora do sprawdzania stanu kierujących poruszających się po drogach powiatu. Wystarczy pobrać próbkę śliny i poddać ją weryfikacji.

Warto przypomnieć, że za jazdę po użyciu narkotyków grozi kara pozbawienie wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy i grzywna. Jeśli osoba będąca pod wpływem narkotyków spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym, może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

Źródło: KPP Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *