Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Żędowice – w akcji 7 zastępów straży pożarnej.

W niedzielę 19 grudnia około godziny 1:30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich w krótkim odstępie czasowym wpłynęły trzy zgłoszenia z terenu Gminy Zawadzkie.

Pierwsze zdarzenie dotyczyło zadymienia na ulicy Opolskiej w Zawadzkiem, gdzie skierowany został zastęp z OSP Zawadzkie. Po dojeździe oraz dokładnym sprawdzeniu zgłoszenia nie potwierdzono a alarm zakwalifikowano jako fałszywy.

Drugie zgłoszenie dotyczyło pożaru zabudowań na ul. Opolskiej w Żędowicach.

Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. W wyniku rozpoznania KDR stwierdził, że pali się drewniany budynek gospodarczy, w którym znajduje się m.in. samochód osobowy, 11 kg butla z gazem propan – butan oraz żywy inwentarz w postaci 14 kur.

Na palący się budynek niezwłocznie podano 3 prądy wody w natarciu oraz jeden w celu schłodzenia butli z gazem. Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w Sprzęcie Ochrony Układu Oddechowego. Budynek oraz samochód uległy całkowitemu spaleniu, strażacy wynieśli butlę z gazem. Nie przeżyły też kury. Po opanowaniu ognia przystąpiliśmy do prac rozbiórkowych oraz dokładnego przelania pogorzeliska w celu wyeliminowania zarzewi ognia, na bieżąco było one monitorowane za pomocą kamer termowizyjnych – Relacjonują strażacy z OSP Zawadzkie.

Trzecie zgłoszenie również dotyczyło widocznego zadymienie tym razem na ulicy Konopnickiej w Żędowicach, tam zostały skierowane zastępy z OSP Kielcza, po rozpoznaniu również nie stwierdzono żadnego zagrożenia a alarm zakwalifikowano jako fałszywy.

W zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych.

Do zdarzenia zadysponowano po dwa zastępy z JRG Strzelce Opolskie, OSP Zawadzkie, OSP Kielcza, zastęp z OSP Żędowice oraz policję.

Fot. OSP Zawadzkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *