Tragiczny wypadek na DK 46 – nie żyje 54-letnia kobieta

W piątek 24 grudnia o godzinie 7:21 do nyskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 46 Nysa – Paczków.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Paczków, dwa z OSP Wilamowa, jeden z OSP Stary Paczków oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

Do wypadku doszło pomiędzy Ściborzem a Starym Paczkowem na wysokości miejscowości Wilamowa.

– Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze nyskiej drogówki, 54-letnia kierująca Fiatem Ducato z nieustalonej przyczyny, zjechała na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia, pomimo podjętej reanimacji, kierującej pojazdem nie udało się uratować – informuje asp. Magdalena Skrętkowicz Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Przyczyny wypadku ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana, policjanci wyznaczyli objazd. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 10.

– Zmienne warunku atmosferyczne, padający deszcz, śnieg, silny wiatr powodują, że warunki drogowe są trudne. Wywołana opadami atmosferycznymi i niską temperaturą śliskość nawierzchni sprawia, że łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Znacznie też wydłuża się droga hamowania pojazdów. Dlatego po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę na drogach – dodaje asp. Skrętkowicz.

Foto: KP PSP Nysa i KPP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *