„Trzeźwy poranek” na nyskich drogach

Policjanci z nyskiej drogówki od godzin porannych prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Wśród blisko 400 skontrolowanych kierowców, 2 zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu. Kierujący stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, teraz sąd zdecyduje o ich dalszym losie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

Dzisiaj tj. 27 grudnia, policjanci z nyskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Działania ukierunkowane były na kontrole trzeźwości kierujących, celem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ciągu kilku godzin policjanci przebadali blisko 400 kierujących. Wśród nich 2 zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Pierwszy zatrzymany do policyjnej kontroli to 65-latek, który jechał renaultem ulicą Grodkowską w Nysie. Badanie alkomatem pokazało, że w organizmie ma blisko promil alkoholu. Drugiego mundurowi skontrolowali na trasie Nysa- Hanuszów. Tym razem 46-latek prowadził lexusa, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźni stracili już swoje uprawnienia, teraz odpowiedzą przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywny.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *