39-latek miał 2 promile i uciekał przed policją

Policjanci z namysłowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skody, który przekroczył dozwoloną prędkość. 39-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami gminy Wilków. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. To nie pierwsza sytuacja, gdy został zatrzymany po spożyciu alkoholu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Jak się okazało, mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo 10 lat temu. Wtedy też kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i też stracił prawo jazdy.

W sobotę sytuacja się powtórzyła. W miejscowości Wilków kierujący skodą przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Wiedząc, że jest pod działaniem alkoholu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policjantami. Najpierw samochodem, a gdy porzucił auto na przypadkowej posesji, ucieczkę kontynuował pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: kierowania samochodem wstanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Stracił także prawo jazdy, które niedawno ponownie wyrobił. Za takie przestępstwa grozi mu kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do 5 lat więzienia.

Osobno odpowie za przekroczenie prędkości. Tu nowy taryfikator również będzie bezwzględny.

Policja Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *