Akcja „Prędkość” na drogach powiatu opolskiego. Rekordzista pędził ulicą Ozimską 116 km/h

Podczas tych policyjnych działań jednym z głównych zadań funkcjonariuszy było zapobieganie i ujawnianie agresywnych oraz niebezpiecznych zachowań na drodze. Tylko podczas piątkowych działań ,,prędkość” policjanci ujawnili 24 wykroczenia, które dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości. Rekordzista pędził ulicą Ozimską 116 km/h, został w porę zatrzymany przez naszych policjantów.

Funkcjonariusze zaangażowani w działania na drodze, zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Kontrolowali także ich trzeźwość i stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy kierowca i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Policjanci swoją uwagę skupili na kierowcach, którzy w sposób rażący łamali prawo i stwarzali niebezpieczne sytuacje. Nie było taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nieprawidłowo wykonywali manewr wyprzedzania i zmiany pasa ruchu, a także niezgodnie z przepisami korzystali z telefonów komórkowych podczas kierowania. Policjanci pracując na miernikach prędkości w porę wyeliminowali tych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

W ciągu kilku godzin policjanci odnotowali 24 wykroczenia związane z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 23 latek kierujący mustangiem. Na dozwolonej pięćdziesiątce pędził on z prędkością 116 km/h. Zatrzymali go policjanci na wysokości ulicy Ozimskiej. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 zł, na jego konto trafiło 10 punktów karnych, a prawo jazdy zostało mu zatrzymane na 3 miesiące.

Przypominamy, że kierujący, który nie stosuje się do określonych przepisami ograniczeń prędkości, a także porusza się z prędkością niezapewniającą panowanie nad pojazdem lub z prędkością niedostosowaną do warunków, w jakich ruch się odbywa zagraża nie tylko sobie, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zdarzenia z udziałem pieszego, dla którego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego zmniejsza szanse na przeżycie.

Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami.
Szczególnie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.
Wzmożona czujność wymagana jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych.

Policja Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *