Brak świadectwa kierowcy i nadmiernie zużyte opony u słowackiego przewoźnika. Konsekwencje finansowe to niemal 9 000 zł.

Brak świadectwa kierowcy oraz nadmiernie zużyte opony stwierdzili u słowackiego przewoźnika inspektorzy w kędzierzyńsko – kozielskiego oddziału tut. WITD, którzy w czwartek tj. 27.01 r. pełnili służbę na przejściu granicznym w Trzebini.

Już wstępne oględziny pojazdu wykazały, że dwie opony w naczepie nie nadają się do użytku. Bieżnik opon zużyty był w tak dużym stopniu, że naruszony został nawet wskaźnik granicznego ich zużycia – co w myśl przepisów stanowi usterkę z kategorii niebezpiecznych i skutkuje zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu, zakazem dalszej jazdy, mandatem dla kierowcy i nałożeniem na przewoźnika oraz osobę zarządzającą transportem w przedsiębiorstwie kar finansowych.

Pojazdem wykonywany był międzynarodowy transport drogowy z Czech do Polski a kierowcą okazał się obywatel Ukrainy. Dalsza kontrola wykazała jednak jeszcze poważniejszy problem. Jak się okazało kierowca, obywatel Ukrainy, nie posiadał świadectwa kierowcy, które w tym przypadku jest niezbędne i dopuszcza takiego kierowcę do wykonywania pracy w charakterze kierowcy w UE.

Konsekwencje finansowe za stwierdzone naruszenia to niemal 9 000 zł.

Źródło: WITD Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *