Jechał 102 km/h przez Łambinowice – dostał 1500 zł. mandatu i 10 punktów

Nowe regulacje w przepisach ruchu drogowego obowiązujące od pierwszego dnia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kwoty mandatów za wybrane naruszenia przepisów. Przekonał się już o tym mieszkaniec powiatu opolskiego, który wpadł na policyjny radar. 28-latek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Został on też ukarany wysokim mandatem, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Pamiętaj, że brak należytej ostrożności i wyobraźni na drodze, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Nowy Rok to czas od kiedy obowiązują nowe, wyższe stawki mandatów za wybrane naruszenia przepisów. Już 2 stycznia, tuż przed godzina 20:00 przekonał się o tym kierowca audi, który pędził ulicami Łambinowic. Mężczyzna na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 102 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali jego pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu opolskiego.
Mężczyzna przez swój pośpiech stracił prawo jazdy. Dodatkowo zgodnie z nowo obowiązującym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych. Na jego konto wpłynęło też 10 punktów karnych.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości. Zwracajmy uwagę na wskazania prędkościomierza w miejscach, gdzie wymagają tego zarówno przepisy, ale i zdrowy rozsądek.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *