Kobieta i mężczyzna zatrzymani za liczne włamania. Straty wyniosły 40 tys. zł. Podczas przeszukania ujawniono narkotyki

Policjanci z Grodkowa zatrzymali 25-letnią kobietę i o rok starszego mężczyznę. Oboje są podejrzewani o włamania m.in. do altanek, pomieszczeń gospodarczych i sklepów spożywczych. Ich łupem miały paść elektronarzędzia i wyroby tytoniowe. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

Do tych przestępstw dochodziło od października 2021 r. do stycznia 2022 r. Wówczas do funkcjonariuszy z Grodkowa zgłaszali się poszkodowani. Zawiadomienia dotyczyły włamań do altanek działkowych, pomieszczeń gospodarczych i domów. W zainteresowaniu podejrzewanych były m.in. elektronarzędzia i sprzęt ogrodniczy. W tym czasie do funkcjonariuszy zgłaszali się również właściciele sklepów spożywczych. Stamtąd ginęły wyroby tytoniowe, alkohol i pieniądze. Poszkodowani swoje straty oszacowali na blisko 40 000 złotych.

Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą, zgromadzili szereg materiałów dowodowych. Przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring. Ich praca pozwoliła na ustalenie rysopisu i tożsamości podejrzewanych osób. Kilka dni temu zatrzymali do tej sprawy 25-letnią kobietę i o rok starszego mężczyznę. Podczas przeszukania mieszkania i piwnicy należącej do podejrzewanych, funkcjonariusze ujawnili część skradzionego mienia. Łup został zabezpieczony i zwrócony właścicielom.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie zatrzymanym ponad 20 zarzutów, które dotyczyły kradzieży i włamań. Ponadto, podczas przeszukaniu w mieszkaniu 26-latka, funkcjonariusze ujawnili woreczek z amfetaminą. W związku z tym, mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Zatrzymanym grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *