Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają przyczynę tragicznego wypadku na obwodnicy Opola

7 stycznia około godziny 4 nad ranem doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia w którym śmierć poniósł młody kierowca. 25 – latek z nieustalonej dotąd przyczyny miał zjechać na prawy pas ruchu i zderzyć się czołowo z betonowym urządzeniem drogowym. W wyniku zderzenia kierujący poniósł śmierć na miejscu. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku Apelujemy o ostrożność !

Dzisiaj (7 stycznia) chwilę przed godziną 04 nad ranem, opolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym na Obwodnicy Północnej Opola, na wysokości ulicy Powstańców Warszawskich. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na drodze wynika, że kierujący audi 25 – latek, miał zjechać na prawy pas ruchu i tam zderzając się czołowo z betonowym urządzeniem drogowym. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniósł młody kierowca.

Pogoda ostatnimi czasy jest zmienna, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność. Długo utrzymujący się zmrok, słaba widoczność czy śliska nawierzchnia nie ułatwiają drogi kierującym. Te czynniki nie poprawiają też bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego.

Wybierając się w podróż sprawdźmy stan techniczny swoich pojazdów, nie przekraczajmy dozwolonej prędkości; jeżeli czujemy zmęczenie, odpocznijmy, nie kontynuujmy jazdy, zwracajmy uwagę na znaki drogowe, które oprócz dopuszczalnej prędkości wskazują jak mamy się poruszać i czego spodziewać po drodze.

W sprawie wypadku z udziałem 25-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego prokuratura wszczęła śledztwo które pozwoli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego na drodze zginął młody człowiek.

Źródło: KMP Opole
Foto: KMP Opole i O!Polskie Ratownictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *