Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń, papierosy i narkotyki o wartości 60 000 zł.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 32-latka, który w mieszkaniu i garażu przechowywał nielegalne wyroby tytoniowe i narkotyki. Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na ponad 60 tys. złotych. W czynnościach policjanci współpracowali z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, której doświadczenie w tej materii również jest bardzo przydatne.

Na trop nielegalnego procederu wpadli policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w komendzie miejskiej. Wspólne działania z funkcjonariuszami KAS doprowadziły ich do mieszkańca Opola. Po siłowym wejściu do zajmowanego przez niego lokalu, mundurowi zabezpieczyli około 3 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także ponad 60 gramów amfetaminy i marihuany. W garażu natomiast w ręce funkcjonariuszy wpadło około 50 kilogramów krajanki tytoniowej.

Miejsca ujawnienia zakazanych towarów zostały poddane szczegółowym oględzinom, a zatrzymany 32-latek jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnych aresztów. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Odpowie także za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów. Za takie czyny grozi do 3 lat więzienia.

Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na blisko 60 tys. złotych. Mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karno-skarbową oraz wysokimi karami finansowymi.

Policja Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *