Pożar poddasza w budynku wielorodzinnym – w akcji 8 zastępów straży pożarnej

12 stycznia 2022 roku około godziny 16:32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Ząbkowicach Śląskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ulicy 3 Maja w Złotym Stoku województwo dolnośląskie.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Ząbkowice Śląskie, 3 zastępy z JRG 3 Paczków, zastęp z OSP Złoty Stok oraz zastęp z OSP Kamieniec Ząbkowicki.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do pożaru poddasza w budynku wielorodzinnym, 3 kondygnacyjnym, budynek murowany, dach kryty dachówką, stropy drewniane.

W trakcie zdarzenia w budynku przebywała jedna osoba dorosła, która opuściła budynek jeszcze przed przybyciem na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Działania zastępów polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na źródło ognia, do wnętrza budynku wprowadzono rotę gaśniczą w celu przeszukania budynku pod kątem obecności osób postronnych oraz podaniu prądu wody w natarciu na źródło ognia.

Po ugaszeniu pożaru dalsze działania polegały na oddymieniu budynku, przeprowadzeniu niezbędnych prac rozbiórkowych i skontrolowaniu budynku za pomocą kamery termowizyjnej w celu wykrycia ukrytych zarzewi ognia.

Na podstawie informacji z KP PSP Nysa
Foto: KP PSP Ząbkowice Śląskie i KP PSP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *