W poniedziałek 24 stycznia o godzinie 19:26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze samochodu ciężarowego z naczepą do przewozu mleka na drodze wojewódzkiej numer 901 pomiędzy Olesnem a Kocurami.
Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Olesno, dwa z OSP Dobrodzień i jeden z OSP Szemrowice.
Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu zastano w pełni rozwinięty pożar ciągnika siodłowego marki MAN. Strażacy podali w natarciu na pożar prądy piany. Sprawna akcja ograniczyła rozwinięcie się pożaru na naczepę typu cysterna (pusta) do przewozu mleka.
Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana.
Z informacji, do jakich udało nam się dotrzeć, wynika, że samochód ciężarowy nie poruszał się. W wyniku wystrzału opony kierowca oczekiwał na przyjazd pomocy drogowej. W tym czasie włączył ogrzewanie postojowe, co prawdopodobnie spowodowało pożar. Kierowca na szczęście zdążył opuścić kabinę – nic mu się nie stało.