Pożar silosu z trocinami w zakładzie meblarskim w Pludrach. Zakończono działania. Akcja trwała blisko 38 godzin

W piątek 21 stycznia o godzinie 19:15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnie wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z zakładów produkcyjnych przy ulicy Rolnej w Pludrach w gminie Dobrodzień.

Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pali się silos murowany o kubaturze około 600 m3 i wypełniony jest w 1/3 trocinami.

– Działania straży polegają na opróżnianiu silosu oraz przelewaniu wodą zarzewi ognia. Ze względu, iż trocin jest dużo oraz są mocno zbite, działania trwają długo. Ratownicy pracują w zespołach od dwóch do czterech osób, zmieniając się co kilkanaście minut. Co kilka godzin również wymienione są poszczególne zastępy – informuje mł. bryg. Mariusz Strzelczak oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie.

W działania zaangażowano już 21 zastępów straży pożarnej z JRG Olesno, OSP Dobrodzień, OSP Szemrowice, OSP Główczyce, OSP Pludry, OSP Klekotna, OSP Rzędowice, OSP Malichów-Kocury, OSP Bzinica Stara, OSP Radawie, OSP Zębowice i OSP Gorzów Śląski z agregatem do nabijania butli powietrznych.

Na godzinę 15:00 w sobotę 22 stycznia działania nadal są prowadzone.

>>>> AKTUALIZACJA <<<<

Do pożaru zadysponowano jeszcze zastępy z OSP Przedmość, OSP Żytniów, OSP Praszka, OSP Rudniki, OSP Radłów i OSP Borki Wielkie.

Działania zakończono około godziny 9 w niedzielę 23 stycznia. Akcja trwała blisko 38 godzin.

Foto: KP PSP Olesno, OSP Zębowice i OSP Dobrodzień

Jedna myśl na temat “Pożar silosu z trocinami w zakładzie meblarskim w Pludrach. Zakończono działania. Akcja trwała blisko 38 godzin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: