Rozszczelnienie się substancji chemicznych na terenie Przedsiębiorstwa Przemysłu Obuwniczego w Strzelcach Opolskich – jedna osoba została poszkodowana.

We wtorek 4 stycznia około godziny 14 do dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku z substancją chemiczną na terenie PPO w Strzelcach Opolskich.

Po dojeździe zastępów na miejsce w wyniku rozpoznania stwierdzono że na terenie zakładu doszło do uwolnienia substancji chemicznej.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz tę substancję do momentu przyjazdu specjalistycznej grupy z Kędzierzyna Koźla.

W zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby z czego jedna z poszkodowanych została przebadana na miejscu zdarzenia a jej stan nie wymagał hospitalizacji.

Druga osoba poszkodowana została przebadana a następnie została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Na miejsce zadysponowano 11 zastępów z OSP I PSP powiatu Strzeleckiego oraz grupę chemiczno-ekologiczną z Kędzierzyna Koźla.

fot. KP PSP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *