Za zbyt szybką jazdę otrzymał mandat na kwotę 2500 zł i 10 pkt. karnych

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w terenie zabudowanym. Zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec takich kierowców. Przekonał się o tym 46-letni kierowca renault, który za znaczne przekroczenie prędkości został ukarany wysokim mandatem karnym, a na jego kontro kierowcy trafiły punkty karne.

Wczoraj (10 stycznia) tuż po godzinie 10:00 policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę renault. 43-latek na trasie Bierdzany – Jełowa jechał ponad 164 km/h. Policjanci z grupy Speed, których głównym zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zatrzymali auto na DK46. Zgodnie z nowym taryfikatorem, policjanci nałożyli na niego mandat karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość,narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Wiele tragicznych w skutkach wypadków jest spowodowanych nadmierną prędkością, niestosowaniem się do obowiązujących przepisów czy po prostu brakiem ostrożności. Tylko w powiecie opolskim, w minionym 2021 roku, na drogach zginęło aż 16 osób. To o 16 za dużo. Za każdym z tych zdarzeń kryje się tragedia ludzka. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych, a zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec kierowców lekceważących obowiązujące przepisy. Każdy, kto złamie prawo drogowe, musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Pośpiech do pracy, do dentysty czy na zakupy. Czy to Cię tłumaczy, kiedy w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka?

Źródło: KMP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *