Zatrucie tlenkiem węgla w Lewinie Brzeskim. Ewakuowano 5 osób. 15-latka trafiła do szpitala

W dniu 11 stycznia o godzinie 19:16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o zasłabnięciu 15-letniej dziewczyny do którego doszło w łazience budynku wielorodzinnego przy ul. Kościuszki w Lewinie Brzeskim.

Do zdarzenia Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu zadysponował 1 zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Brzegu oraz 1 zastęp OSP Lewin Brzeski.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku przeprowadzonego rozpoznania wstępnego stwierdzono, że w jednym z mieszkań w pokoju leży dziewczyna w wieku 15 lat, jest nieprzytomna, ma zachowane funkcje życiowe. Pozostałe osoby przebywające w mieszkaniu nie uskarżają się na żadne dolegliwości.

Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu atmosfery w mieszkaniu na obecność CO – wynik 126 ppm, ewakuowaniu osoby poszkodowanej na zewnątrz budynku, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, przekazaniu osoby poszkodowanej dla zespołu ratownictwa medycznego, ponownym sprawdzeniu mieszkania, w którym doszło do zdarzenia oraz pozostałych mieszkań w budynku na obecność CO – wynik 0 ppm.

Po przebadaniu przez lekarza osoba poszkodowana została przewieziona przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

Źródło: KP PSP Brzeg
Foto: OSP Lewin Brzeski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: