3 pijanych kierujących i 1 po narkotykach zatrzymanych przez policję

Strzelecka drogówka stale dba o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Mundurowi kontrolują stan techniczny pojazdów, weryfikują uprawnienia kierowców, sprawdzają również stan trzeźwości kierowców. Tylko w ten weekend policjanci wyeliminowali z ruchu 3 kierujących, jadących „na podwójnym gazie” . Zatrzymali również mężczyznę, który wsiadł za kierownicę pod wpływem działania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo kierowcom grozi nawet do 2 lat więzienia.

Mimo wzmożonych kontroli drogowych, stale prowadzonych przez strzeleckich policjantów, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Tylko w ten weekend strzeleccy mundurowi ujawnili 4 kierujących, których nieodpowiedzialne zachowanie mogło kosztować zdrowie, a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę, 12 lutego, około godz. 21:00, w Strzelcach Opolskich, drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę forda. Mężczyznę wylegitymowano oraz sprawdzono jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem 39-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Pojazd kierowcy został usunięty na parking strzeżony.

Z kolei w niedzielę, 13 lutego, około godz. 8:00, w Jemielnicy policjanci skontrolowali 39-letniego kierowcę opla. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Również w niedzielę, około godz. 17:45 w m. Staniszcze Wielkie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli skodę, w której za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny, wynik badania wskazał ponad 2 promile alkoholu.

Z kolei około godz. 18:30 na ulicy Habryki w Strzelcach Opolskich zatrzymano do kontroli kierowcę volkswagena, którego zachowanie wzbudziło podejrzenie policjantów. Badanie narkotestem wykazało, że 27-latek kierował pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Po raz kolejny przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi nie tylko zatrzymanie prawa jazdy, ale także wysoka kara grzywny, zakaz sadowy, a nawet karą pozbawienia wolności do lat 2.

Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *