Bez świateł, nietrzeźwy i z zakazem sądowym. 37-letniemu motorowerzyście grozi do 5 lat więzienia

Krapkowiccy policjanci ruchu drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie. Jednak zdarzają się osoby, które ten porządek naruszają. Tym razem podczas kontroli drogowej zatrzymali kierującego motorowerem, który nie korzystał ze świateł. Oprócz tego był nietrzeźwy i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 37-latek, który jechał swoim motorowerem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z tym, że w swoim pojeździe nie miał włączonych świateł. Policjanci ustalili również, że nie mógł on kierować tym pojazdem, ponieważ ma dożywotni sądowy zakaz.

Mieszkaniec naszej gminy tłumacząc się powiedział, że po pracy wypił alkohol po czym wsiadł na motorower i chciał pojechać do domu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Pamiętajmy!
Będąc świadkiem sytuacji, próby lub intencji prowadzenia pojazdu po alkoholu, możesz reagować, jest to obywatelski obowiązek. Pamiętaj zwykły telefon pod nr. 112 może uratować życie!

Źródło: KPP Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *