Funkcjonariusze opolskiej KAS ujawnili nielegalny salon z automatami do gier hazardowych oraz narkotyki

Funkcjonariusze opolskiej KAS ujawnili nielegalny salon z automatami do gier hazardowych. W kontrolowanym lokalu pies służbowy Hunter wyczuł zapach narkotyków. Za prowadzenie nielegalnego hazardu i posiadanie narkotyków grożą wysokie sankcje karne.

18 stycznia funkcjonariusze opolskiej KAS skontrolowali nielegalny salon gier w powiecie prudnickim. We wspólnych działaniach uczestniczyli funkcjonariusze KPP w Prudniku. W kontrolowanym lokalu przebywały osoby, których przesłuchano w charakterze świadków. Na miejscu ujawniono 5 automatów do gier hazardowych, w których znaleziono gotówkę w łącznej kwocie 915 zł. Przeprowadzono eksperyment, który potwierdził hazardowy charakter urządzeń. Następnie funkcjonariusze opolskiej KAS przeszukali lokal przy wsparciu psa służbowego – Huntera i znaleźli narkotyki owinięte w folię aluminiową.

Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w sprawie postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne.

Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Dodatkowo za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

***

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się tylko i wyłącznie w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i kasynach gry, które posiadają koncesję. Lista legalnych salonów gier na automatach dostępna jest na stronach internetowych Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. Wykaz obowiązujących koncesji na kasyna gry jest dostępna na stronie podatki.gov.pl.

Jeżeli stwierdzisz oferowanie nielegalnych gier hazardowych poinformuj o tym dzwoniąc pod nr tel. 800 060 000 lub wyślij e-mail na: powiadomKAS@mf.gov.pl (link otwiera nową wiadomość w programie obsługi poczty elektronicznej).

Źródło: KAS Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *