Kluczbork. Kierująca Subaru potrąciła pieszego na pasach

W piątek 11 lutego o godzinie 12:32 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszego na ulicy Grunwaldzkiej w Kluczborku.

Kierująca samochodem Subaru jadąc ulicą Grunwaldzką w kierunku ulicy Słowackiego na skrzyżowaniu z ulicą Waryńskiego potrąciła przechodzącego przez pasy mężczyznę.

Na miejscu pierwsi pojawili strażacy z JRG Kluczbork, którzy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie a następnie przekazali pod opiekę przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Przytomny mężczyzna ze złamaniem nogi został zabrany do szpitala w Opolu.

Przez kilka minut ulica Grunwaldzka była zablokowana.

Winną wypadku jest kierująca samochodem osobowym. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG Kluczbork, dwa patrole policji oraz zrm.

2 myśli na temat “Kluczbork. Kierująca Subaru potrąciła pieszego na pasach

  1. Zawsze winny jest kierowca , zaśnieżone lodowate drogi długość zatrzynania pojazdu ograniczona a na pasach ma pierwszeństwo przechodni , wielkie brawa dla pisu 😜
    Tak jak w tym przypadku , ograniczona widoczność przez padający deszcz że śniegiem, ograniczenie do 50 a jeździmy mniej żeby nie potrącić pieszego na pasach … śmiech na sali Ci z nami robią, za kilka miesięcy będziemy jeździć rowerami a ścieżek brakuje …

  2. od przedszkola uczyli mnie poparz w lewo i prawo !!
    teraz jeszcze przy tym ruch patrzę na migacze aut zawsze, a zwłaszcza na tym skrzyżowaniu i sąsiednim wcześniej !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *