Podsumowanie „Tygodnia bezpieczeństwa pieszych”

Za nami „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Przez kilka ostatnich dni mundurowi zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Funkcjonariusze nie tylko weryfikowali poprawność zachowań kierowców i pieszych na drodze. Prowadzili również spotkania profilaktyczne, przypominając o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Wszystko po to, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

Od 31 stycznia do 6 lutego bieżącego roku na terenie całego województwa opolskiego trwały działania prewencyjne pn. „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Podczas trwania akcji policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, reagowali również na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci w ramach ubiegłotygodniowych działań prowadzili również spotkania profilaktyczne. Spotkali się m.in. z seniorami z gminy Ujazd oraz dziećmi podczas ich półkolonii, by przypomnieć im obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W trakcie wizyty omawiali m.in. zachowania, które mogą być nie tylko niebezpieczne dla nich samych, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracano na noszenie elementów odblaskowych, zachowanie ostrożności podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz poruszanie się prawidłową stroną jezdni.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *