Ulatniał się gaz. Godna postawa 15-latka być może uratowała życie mieszkańców

W piątek 11 lutego o godzinie 13:55 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Prudniku wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu gazu przy budynku wielorodzinnym znajdującym się przy ulicy Kolejowej w Prudniku.

Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik, po jednym z OSP Moszczanka i OSP Łąka Prudnicka oraz pogotowie gazowe i policję.

Na czas prowadzonych działań mieszkańcy zagrożonej kamienicy zostali ewakuowani, a obszar wokół budynku został wyłączony z ruchu kołowego i pieszego (skrzyżowanie ul. Nyskiej z Kolejową).

Ostatecznie potwierdzona została awaria gazociągu niskiego i średniego ciśnienia, który usytuowany jest tuż przy skrzyżowaniu poza budynkiem.

Jak informują strażacy, szczególne podziękowania należy kierować do Dominika Jarczewskiego. To właśnie ten młody 15-letni człowiek dostrzegł zagrożenie i bez wahania postanowił zaalarmować służby ratownicze. Mimo problemu z telefonem (awaria mikrofonu), udał się do pobliskiego sklepu, gdzie ekspedientka użyczyła telefonu, z którego zadzwonił na numer alarmowy 112, przedstawiając operatorowi całą sytuację.

Postawa godna podziwu, a przede wszystkim naśladowania. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI !!!

Foto: OSP Moszczanka i OSP Łąka Prudnicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *