W wyniku zderzenia Volkswagena i BMW jedna osoba została zabrana do szpitala. Sprawca był pod wpływem alkoholu

Mimo, że do wiosny coraz bliżej to nawierzchnie jezdni nadal pozostają mokre i śliskie. Zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, że kierowcy tracą czujność i nie zachowują szczególnej ostrożności na drodze. Przekonał się o tym 24-letni mieszkaniec Opola, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się czołowo z osobowym volkswagenem. W wyniku poniesionych obrażeń kierowca bmw trafił do szpitala. Dodatkowo, badanie alkomatem mężczyzny wykazało blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.

W sobotę, 5 lutego, trzydzieści minut po północy, na drodze wojewódzkiej 409, w rejonie skrzyżowania na Ligotę Dolną doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka volkswagenem. 24-latek z uwagi na poniesione obrażenia został przetransportowany do szpitala. Trójka jego pasażerów, w wieku 18-21 lat oraz kierowca volkswagena nie ponieśli obrażeń.   

Policjanci sprawdzili trzeźwość 24-latka. Wynik badania wskazał blisko 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Z uwagi na uszkodzenia pojazdów zatrzymano ich dowody rejestracyjne. Wobec 24-latka wystosowano wniosek o ukaranie do sądu.

Apelujemy do wszystkich kierowców: Piłeś alkohol – nie jedź! Twój brak rozsądku może spowodować nie tylko utratę prawa jazdy czy wysoką karę grzywny. Twoja brawura może kosztować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Przypominamy również, że w budynku strzeleckiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat, który o każdej porze pozwala sprawdzić stan trzeźwości. Bądź świadomym i odpowiedzialnym kierowcą!

Foto: Policja Strzelce Opolskie, Foto: OSP Wysoka i OSP Kalinowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *