Zostali ukarani wysokimi mandatami za zbyt szybką jazdę

Pośpiech na drodze jest bardzo złym doradcą. Jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń, w których ponoszą śmierć i ranni zostają pasażerowie, kierowcy a także niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Tylko wczoraj na obwodnicy Grodkowa policjanci namierzyli 4 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Każdy z nich został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi. Kierowco zwolnij i zastanów się – czy jakiekolwiek tłumaczenie usprawiedliwia Cię kiedy w grę wchodzi zdrowie i życie drugiego człowieka?

Policjanci z ruchu drogowego w codziennej służbie dbają o bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie. Na podstawie analizy bezpieczeństwa, sygnałów docierających od mieszkańców i zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonariusze patrolują te drogi gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

W naszym regionie do takich miejsc należy droga wojewódzka nr 401. W minionym roku na obwodnicy Grodkowa doszło aż do 9 wypadków. Z naszych obserwacji wynika, że w dalszym ciągu przyczyną tych zdarzeń jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość.

Tylko wczoraj na obwodnicy Grodkowa funkcjonariusze namierzyli aż 4 kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkości. Pierwszy z nich to 26-letni właściciel audi. Mężczyzna w miejscu gdzie obowiązuje 90 km/h jechał ponad 140 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o ponad 50 km/h.  Mieszkaniec powiatu prudnickiego został ukarany mandatem w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Zaledwie kilkanaście minut później funkcjonariusze namierzyli jak 39-letni mieszkaniec Opola swoim fordem jedzie blisko 140 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1 000 złotych i 8 punktami karnymi. Pozostali dwaj kierowcy również zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy lekceważą prawo, a zmiany w Ustawie o Ruchu Drogowym jasno mówią o surowych restrykcjach wobec osób, które łamią obowiązujące normy. Każdy kto złamie prawo drogowe musi się liczyć z wysokim mandatem karnym. Pośpiech do pracy, do domu czy na zakupy. Czy to Cię tłumaczy, kiedy w grę wchodzi zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka? Zwolnij i odpowiedz sobie na to pytanie

Policja Grodków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *