101 km/h i 117 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Dwoje kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące

Kierowca opla na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 117 km/h, a kierujący peugeotem na tej samej drodze przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/h. Ich niebezpieczną jazdę zarejestrowali policjanci z oleskiej grupy SPEED. Tym razem „ciężka noga” to wydatek 1 000 oraz 2 000 złotych, oraz utrata prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące. Obaj kierujący otrzymali także po 10 punktów karnych. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

W niedzielne przedpołudnie (20 marca) po godzinie 11.20 w miejscowości Kocury, na drodze wojewódzkiej nr 901, policjanci z oleskiej grupy SPEED zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierowcy opla. 28-latek w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 117 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej tłumaczył niebezpieczną jazdę tym, że spieszył się na ryby. W tym przypadku pośpiech kosztował kierowcę 2 000 złotych mandatu, 10 punktów karnych oraz zatrzymanym prawem jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Niespełna pół godziny później na tej samej drodze, w miejscowości Malichów 42-latek kierujący peugeotem, w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h, za co policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Dodatkowo został ukarany wg nowego taryfikatora mandatem w wysokości 1 000 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu!

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *