21-latek aresztowany za rozbój. Zabrał telefon komórkowy oraz kilkaset złotych. Na koncie ma tez inne przestępstwa

Głubczyccy policjanci zatrzymali 21–letniego mężczyznę podejrzanego o rozbój. Na swoim koncie ma również kradzież samochodu, paliwa oraz przesyłek kurierskich. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Na początku marca 57-letni mieszkaniec Głubczyc został zaczepiony przez młodego mężczyznę, by ten dał mu pieniądze. Mężczyzna odmówił i chciał iść do domu jednak został zaatakowany na klatce schodowej. Sprawca zabrał mu telefon komórkowy oraz kilkaset złotych. W trakcie szarpaniny pomiędzy mężczyznami 57-latek doznał obrażeń ciała. Mężczyzna uciekł ze swoim łupem.

Policyjni dochodzeniowcy po zebraniu informacji oraz przesłuchaniu pokrzywdzonego szybko ustalili, kto może stać za tym przestępstwem. Już kilka dni później na jednej z ulic miasta policyjny patrol zauważył podejrzanego o rozbój 21-letniego mieszkańca Głubczyc. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki. Szybko okazało się, że 21-latek podejrzany jest o szereg innych przestępstw w których miał ukraść samochód, paliwo, przesyłki kurierskie, a nawet włamać się do domu. Łączne straty poszkodowani oszacowali na ponad 7 tys. złotych.

21-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące za kratki. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawiania wolności nawet do 12 lat.

Policja Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *