28-latek zatrzymany za nielegalną produkcję alkoholu. Policjanci zabezpieczyli 230 litrów zacieru w trakcie fermentacji i ponad 40 litrów alkoholu etylowego

Policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Opolu zatrzymali 28-latka podejrzanego o nielegalną produkcję alkoholu. Mężczyzna wyrabiał nielegalny alkohol w jednej spod opolskich miejscowości. To tam policjanci zabezpieczyli 230 litrów zacieru w trakcie fermentacji, ponad 40 litrów alkoholu etylowego oraz specjalistyczną aparaturę. W działaniach policjantów wsparli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Do zatrzymania 28-letniego mieszkańca powiatu opolskiego doszło 7 marca br. Policjanci operacyjni z komendy miejskiej i wojewódzkiej policji w Opolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że na terenie jednej z sąsiednich gmin, w miejscu zamieszkania mężczyzna może wyrabiać alkohol bez wymaganego wpisu do rejestrów.

Przypuszczenia szybko się potwierdziły. W trakcie przeszukania posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli 230 litrów zacieru w trakcie fermentacji, ponad 40 litrów alkoholu etylowego oraz specjalistyczną aparaturę. Jak w każdej tego typu sprawie, o znalezisku zostali poinformowani funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

28-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut nielegalnej produkcji alkoholu etylowego. Za takie przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Policja Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *