43-latek jadący mercedesem miał 3 promile. Spowodował kolizję i uciekł. Został złapany dzięki świadkowi

Dzięki wzorowej reakcji świadków policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 43-latek najpierw spowodował kolizję drogową, a później uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem pokazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

W niedzielę (20 marca), około godz. 16.30 dyżurny oleskiej komendy został zaalarmowany o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Chopina i Częstochowskiej w Oleśnie. Według relacji świadków sprawca odjechał z miejsca zdarzenia lecz ci jadąc za nim nie stracili go z pola widzenia i o wszystkim na bieżąco informowali mundurowych.

Po chwili we wskazanym przez świadków miejscu byli już policjanci, którzy zatrzymali 43-letniego kierowcę mercedesa. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że mężczyzna jest pijany, a badanie alkomatem potwierdziło, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. 43-latek trafił do policyjnego aresztu.

Z wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący mercedesem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w tył prawidłowo jadącego opla astry. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie doznał obrażeń ciała.

43-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Dodatkowo odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zatrzymali już jego prawo jazdy. Teraz  oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, wysokiej grzywny, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy świadkom za zdecydowaną reakcję. Pamiętajmy, że pijani kierowcy to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie.

Policja Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *