43-latek kierujący Hondą uciekał przed policją. Okazało się, że miał 1,5 promila

Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali w pościgu nietrzeźwego kierowcę hondy. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. 43-latek odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (28 lutego), tuż przed godziną 18:30 w Dębinie. Tam prudniccy policjanci ruchu drogowego chcieli zatrzymać do kontroli hondę. Kierujący tym pojazdem przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowany o ponad 30 km/h.  Mężczyzna siedzący za kierownicą zignorował jednak sygnał do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg.

Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący hondą w dalszym ciągu nie zatrzymywał się. Pościg zakończył się po kilkunastu minutach na terenie powiatu krapkowickiego. Silna woń alkoholu wydobywająca się z ust mężczyzny zdradziła powód jego ucieczki. 43-latek miał bowiem ponad 1,5 alkoholu organizmie.

Mieszkaniec powiatu krapkowickiego stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. Za takie przestępstwa grozi mu nawet do 5 lat więzienia oraz minimalnie 5000 złotych grzywny.

Policja Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *