57-latka kierująca Citroenem wjechała do rowu. Okazało się że miała blisko 2,5 promila. Została zatrzymana dzięki obywatelskiemu ujęciu

Obywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 57-latki, która mając blisko 2,5 promila, wjechała do przydrożnego rowu. Mieszkanka powiatu brzeskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi jej kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Do tego zdarzenia doszło w piątek (18 marca), tuż po godzinie 18:00 na terenie gminy Biała. Oficer dyżurny prudnickiej komendy otrzymał informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwej kierującej osobowym citroenem.

Jak ustalili interweniujący na miejscu policjanci, 57-latka jadąc całą szerokością drogi, w pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu. Świadkami tego zdarzenia były inne osoby, które jechały za nią. Badanie alkomatem pokazało, że mieszkanka powiatu brzeskiego miała prawie 2,5 promila w organizmie.

Kobieta już straciła swoje prawo jazdy. Teraz za takie przestępstwo grozi jej kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara finansowa.

Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

Źródło: KPP Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *