Noga z gazu! W piątek policyjne działania na DK94

Droga krajowa numer 94 to ruchliwy szlak komunikacyjny na Opolszczyźnie. Policjanci z opolskiej drogówki postanowili więc w sposób szczególny przyjrzeć się tam poczynaniom kierowców. Tylko przez ostatnie dwa lata doszło na tej trasie do ponad 700 kolizji i 40 wypadków. Dlatego w najbliższy piątek funkcjonariusze ruchu drogowego będą przez cały dzień monitorować DK 94 pod kątem nieprawidłowych manewrów kierowców. Nie obędzie się też bez kontroli prędkości. Zatem kierowcy – noga z gazu!

W najbliższy piątek, tj. 25 marca 2022 r., w godzinach 8:00 – 20:00, z inicjatywy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu przeprowadzone zostaną działania na DK 94. Ta droga krajowa pełni funkcję ważnego szlaku komunikacyjnego o bardzo dużym natężeniu ruchu. Jest równolegle położona do autostrady A4 i potocznie nazywana przez kierowców ,,starą czwórką’’.

Duże nasilenie ruchu często ma negatywne przełożenie na liczbę zdarzeń drogowych. Tylko przez ostatnie 2 lata na wymienionej trasie doszło aż do ponad 700 kolizji drogowych i 40 wypadków. W tych zdarzeniach zostało rannych ponad 60 osób, a 7 zginęło. Główną przyczyną tych zdarzeń drogowych było niestosowanie się do limitów prędkości czy też nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Dlatego policjanci skupią się na wykroczeniach związanych ze stosowaniem się do ograniczeń prędkości, nieprawidłowym wyprzedaniem, niewłaściwą zmianą pasa ruchu, jazdą bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz niezgodnym z przepisami korzystaniem z telefonów komórkowych. W działania włączy się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Opolu oraz Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Opolu.

Celem prowadzonych działań będzie zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Pamiętajmy, że każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne, pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

Opolska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *