Nowy Kierownik Posterunku Policji w Leśnicy

Na początku marca bieżącego roku nastąpiła zmiana na stanowisku kierownika Posterunku Policji w Leśnicy. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich mł. insp. Jarosława Roszczaka szefem leśnickiego posterunku został asp. sztab. Zbigniew Chałat. Oficjalne przekazanie obowiązków odbyło się w strzeleckiej komendzie, z udziałem Burmistrza Leśnicy Pana Łukasza Jastrzembskiego.

Od 1 marca bieżącego roku nastąpiła zmiana w kadrze kierowniczej Posterunku Policji w Leśnicy. Dotychczasowy kierownik posterunku, st.asp. Arnold Skorupa na początku miesiąca awansował na stanowisko Zastępcy Dyżurnego w strzeleckiej komendzie. Jego obowiązki przejął asp. sztab. Zbigniew Chałat, który dotychczas pomagał lokalnej społeczności w Gminie Leśnica pełniąc służbe jako dzielnicowy.

Asp. sztab. Zbigniew Chałat służy w Policji już kilkanaście lat. Swoją karierę w naszych szeregach zaczynał w 2002 r. w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. Następnie służył w Oddziałach Prewencji Policji w Opolu, a w 2007 r. trafił do strzeleckiej komendy. Tutaj pełnił służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Następnie funkcjonariusz został przeniesiony do Posterunku Policji w Leśnicy, gdzie pracował w służbie kryminalnej. Kolejno pełnił funkcję dzielnicowego na terenie podlegającym pod Posterunek Policji w Leśnicy i dbał o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *